Say hello

  Happy Parrots - Meta Business Partners & Hubspot Certified Partner

  Marketing Threads

  Aplikacja Threads – co to jest i czym różni się od X?

  Karolina Małysz-Czyż | 28 grudnia, 2023

  Jeszcze w 2023 roku Polacy mają możliwość skorzystać z nowej aplikacji tekstowej od META. Threads, bo tak nazywa się nowe medium społecznościowe, zostało uruchomione 6 lipca 2023 r. W ciągu 5 dni od premiery aplikacja zgromadziła ponad 100 milionów użytkowników. Początkiem tego miesiąca kanał trafił także do Polski i już teraz cieszy się sporym zainteresowaniem! Co to jest Threads, jakie są jego funkcje i czym różni się od popularnej aplikacji X? Tego dowiesz się z tego artykułu.


  Co to jest Threads?

  Aplikacja Threads, opracowana przez firmę Meta, jest innowacyjnym narzędziem tekstowym. Podobnie jak serwis X (dawniej Twitter) umożliwia publikowanie krótkich postów, a także plików, zdjęć, filmów, linków oraz wiadomości. Użytkownicy mogą dzielić się swoimi opiniami, komentować wpisy innych osób oraz zachęcać swoich obserwatorów do dyskusji na różne tematy. Aby skorzystać z aplikacji należy posiadać konto na Instagramie, gdyż oba serwisy są ze sobą zintegrowane. Dzięki temu można automatycznie śledzić te same osoby i importować swoją biografię.

  Już w 2019 roku powstał prototyp aplikacji Threads, stworzony również przez firmę Meta. Miała ona być wówczas konkurencją dla innej popularnej platformy – Snapchata i wyglądała zupełnie inaczej niż obecna platforma. Została jednak bardzo szybko zamknięta, a obecna wersja w żaden sposób nie przypomina tej sprzed kilku lat. 

  Obecna wersja jest połączeniem funkcjonalności serwisu X z popularnością Instagrama. Jest prosta w obsłudze i intuicyjna, co może stanowić klucz do jej sukcesu.

  Zawijasy, tasiemki, wszystkie czarne z napisem Threads, tylko jedna jest kolorowa, na wierzchu
  Aplikacja Threads

  Jakie są najważniejsze funkcje aplikacji?

  Publikowanie treści tekstowych – W Threads można dodawać krótkie treści nazywane nie postami, a „wątkami”. Długość wątków nie może przekraczać  500 znaków, dzięki użytkownicy mają w szybki i zwięzły sposób przekazywać swoje myśli i informacje. Dodatkowo aplikacja umożliwia dodawanie kolejnych treści do istniejących już wątków za pomocą funkcji „Dodaj do wątku”. Dzięki tej opcji użytkownicy mogą tworzyć rozbudowane dyskusje i dzielić się swoimi spostrzeżeniami. 

  Wyszukiwanie – pozwala jedynie na znalezienie kont innych użytkowników, a co ciekawe, w aplikacji Threads nie działają hashtagi.

  Dodawanie multimediów – skoro aplikacja jest zintegrowana z Instagramem, nie mogło zabraknąć tutaj również możliwości publikacji zdjęć, gifów, filmów, itp. co sprawia, że wątki jeszcze bardziej przyciągają wzrok i mogą zaciekawić odbiorców.

  Notatki głosowe – użytkownicy mają możliwość dodawania notatek głosowych, które automatycznie są konwertowane na transkrypcję. Ta funkcja działa efektywnie, umożliwiając błyskawiczne przekazywanie informacji.

  Ankiety – aplikacja umożliwia dodawanie ankiet do wątków, które znikają automatycznie po 24h. 

  Screen z aplikacji Threads profilu Couple Away, na którym widać dwa wpisy. Jeden z nich obrazuje scenę z serialu The Crown
  Źródło: Threads @couple.away

  Czym Threads różni się od aplikacji X?

  Threads:

  • – Rejestracja tylko przez konto Instagram.
  • – Limit 500 znaków na post tekstowy, wideo do 5 minut.
  • – Możliwość dodawania obrazów, GIFów i linków.
  • – Maksymalnie 10 elementów na wątek.
  • – Możliwość nagrywania wiadomości głosowych, konwertowanych na tekst.
  • – Podstawowy algorytm prezentujący wątki, brak hashtagów.
  • – Wyszukiwanie ograniczone do nazw użytkowników.
  • – Automatyczna synchronizacja z Instagramem.
  • – Opcje dotyczące prywatności i personalizacji, np. ukrycie liczby polubień.
  • – Całkowicie darmowy, jeszcze bez reklam.

  X:

  • – Rejestracja poprzez e-mail, numer telefonu, konta Google lub Apple.
  • – Bazowy limit 280 znaków, rozszerzony do 25k za opłatą.
  • – Wideo do 140 sekund, rozszerzane do 2 godzin za opłatą.
  • – Zawansowane narzędzia do odkrywania treści, przeglądanie np. po hashtagach.
  • – Możliwość filtrowania kanału.
  • – Wiadomości bezpośrednie, prywatne grupy.
  • – Możliwość tworzenia przestrzeni do rozmów na żywo.
  • – Płatne subskrypcje i dodatkowe opcje, np. niebieska odznaka.
  • – Darmowy z opcjonalnymi płatnymi funkcjami.
  • – Zawiera reklamy, możliwość redukcji przez subskrypcję.
  Dwie aplikacje na czarnym tle X i Threads, obok nich inne kolorowe aplikacje
  Threads vs. X

  Jak wykorzystać aplikację w marketingu?

  Reklama na tej nowej platformie stanowi fascynującą szansę dla firm pragnących nawiązać bardziej osobisty kontakt z klientami. Wykorzystanie aplikacji w tym momencie może stanowić szansę dla małych i średnich firm, które nie są w stanie konkurować z dużymi markami na innych kanałach społecznościowych.

  W tej aplikacji stawia się na autentyczność, a więc warto jest zrezygnować z nachalnych reklam na rzecz storytellingu, okazania wsparcia klientom, pokazania zaplecza swojej działalności itp. Pamiętając, że jest to aplikacja głównie tekstowa, należy skupić się na tonie wypowiedzi oraz zachęcaniu do komentowania i udostępnianiu wątków. Zamiast hashtagów warto dodać do treści słowa kluczowe.

  Zobacz także:Jak lojalizować klientów? Personalizacja reklam Meta Ads

  Zostaw komentarz

  Twój adres nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Newsletter

  Zapisz się do newslettera by otrzymywać zaawansowane treści dla doświadczonych marketerów!   * Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Happy Parrots sp. z o.o informacji o aktualnościach i promocjach na podany adres e-mail. Więcej informacji w polityce prywatności tutaj