Say hello


  Happy Parrots - Meta Business Partners & Hubspot Certified Partner

  Wisan

  Success stories

  Wprowadzenie

  Początek roku to z reguły dobry czas na zmiany. Decyzję o zmianie agencji obsługującej płatne kampanie reklamowe w social mediach podjęła firma Wisan i w ten sposób nasze drogi się zeszły, a rozpoczęta wówczas współpraca trwa, aż po dziś dzień. Wspólnie rozwijamy skrzydła i zwiększamy sprzedaż w e-commerce.

  Sklep Internetowy Wisan borykał się z problemem rentowności kampanii na Facebooku i Instagramie, zwrot generowany z reklam nie był satysfakcjonujący, a ilość zamówień realizowanych pod wpływem reklam była zbyt niska.

  Produkt

  Marka Wisan to lider w swojej branży. Od ponad 70 lat zajmująca się produkcja i sprzedażą takich produktów jak: firanki, zasłony, obrusy, pościel oraz inne akcesoria wystroju wnętrz.

  Cel

  Naszym celem było zbudowanie lejka sprzedaży z wykorzystaniem kampanii Meta Ads, co miało przełożyć się bezpośrednio na zwiększenie sprzedaży w sklepie internetowym.

  Wynik

  Przygotowane przez nas kampanie reklamowe w systemie reklamowym Meta Advertisement (Facebook, Instagram, Messenger, Whatsapp) odniosły sukces i doprowadziły do 39-krotnego wzrostu przychodów z reklam według modelu atrybucji last clicks w Google Analytics.

  Warto odnotować, że budżet mediowy pozostał bez zmian w stosunku do poprzednich miesięcy, co oznacza, że udało nam się zwiększyć efektywność kampanii o ponad 3900% w ramach takiego samego budżetu mediowego.

  Kampanie reklamowe wygenerowały ponad 600 zamówień i wciąż odnotowują progres z miesiąca na miesiąc.

  Fakty

  • ROAS: 3900%
  • Zamówienia: +600
  • Sesje: +22000
  współpraca Happy Parrots i Wisan
  Efekty współpracy Happy Parrots & Wisan. 27 krotny wzrost ROAS od początku współpracy.

  Realizacja

  Kampanię rozpoczęliśmy od przeprowadzenia audytu wcześniejszych działań reklamowych. Szybko dostrzegliśmy problem w słabo rozbudowanym lejku sprzedażowym, który pomijał kilka ważnych etapów. W dużym uproszczeniu – próbowano sprzedawać już podczas pierwszego kontaktu odbiorcy z marką, co było sporym błędem.

  Drugim popełnianym dotychczas błędem było tworzenie contentu niedostosowanego do persony klienta. W  naszych działań postawiliśmy na podkreślenie cech produktów ważnych dla domatorów oraz na stworzeniu prostych materiałów graficznych, które będą podobać się pokoleniu X. 

  Kreacje reklamowe na Facebooku. Efekty kampanii reklamowej Meta Ads Happy Parrots & Wisan.
  Kreacje reklamowe – współpraca Happy Parrots & Wisan

  Kolejnym etapem prac nad kampanią było przeprowadzenie sporych testów zestawów reklam do nowych odbiorców. Stworzyliśmy ponad 70 personalizowanych treści reklam i grup odbiorców, w ciągu zaledwie kilku pierwszych tygodni współpracy. 

  Połączenie dywersyfikacji contentu oraz zbudowanie dostosowanego lejka sprzedażowego zaowocowało stopniowym, ale bardzo dynamicznym wzrostem zwrotu z inwestycji.

  Pozwoliło nam dojść do poziomu zwrotu na poziomie 390 zł przychodu na każdą wydaną złotówkę – to wynik lepszy o ponad 2700% w stosunku do wyników przed rozpoczęciem współpracy z zespołem Happy Parrots.

  ROAS przy stosunkowo niewielkiej skali działalności lub przy produktach o wysokiej wartości można relatywnie łatwo osiągnąć. Natomiast w przypadku tej współpracy liczby robią wrażenie, ponieważ skala to ponad 600 nowych zamówień i sporo ponad 22.000 nowych użytkowników na stronie internetowej sklepu Wisan.

  Opinia partnerów

  Zuzanna Wędołowska o współpracy z agencją marketingową Happy Parrots

  Razem z całą ekipą Szpinak robi bleee jesteśmy zachwycone dotychczasową współpracą z Happy Parrots. Wreszcie wiemy, co to znaczy dobra opieka w zakresie marketingu e-commerce. Kontakt z zespołem jest szybki i efektywny, nawet w sytuacjach kryzysowych czy weekendowych. Jesteśmy dobrze poinformowane i czujemy się zaopiekowane na każdym etapie współpracy - od planowania ogólnych działań, przez konkretne kampanie reklamowe, aż po raportowanie ich efektywności. Wreszcie wiem dokładnie, na co przeznaczone są pieniądze inwestowane w reklamę. Co najważniejsze - Happy Parrots są po prostu skuteczni, ich reklamy celne choć nienachalne, a wyniki sprzedaży stale rosną.

  Owner Szpinak Robi Blee

  Marta Grzywacz o współpracy z agencją reklamową Happy Parrots

  Praca z zespołem Happyparrots to czysta przyjemność. Odkąd współpracuję z HP mogę skupić się na komunikacji i rozwijaniu nowych projektów, ponieważ wiem że działania marketingowe są w dobrych rękach. Jestem im bardzo wdzięczna za elastyczne i proaktywne podejście do pracy, dzięki temu zawsze wszystko jest na czas, a kampanie dostosowują się do tego co dzieje się w YM na bieżąco. Profesjonalne raporty i analizy zrealizowanych kampanii dostarczane co miesiąc pozwalają trzymać rękę na pulsie.

  Founder Yellow Meadow

  Krzysztof Iwanek o współpracy z krakowską agencją reklamową Happy Parrots

  Współpraca z Happy Parrots od samego początku przebiega bardzo zadawalająco. Świetny kontakt i niezawodność, wiem że zawsze mogę na nich liczyć. Pracownicy są proaktywni i otwarci na nowe ścieżki, a osiągane wyniki są satysfakcjonujące.

  Sylwia Ptak - Dyrektor Szkoły Językowej Lingualand o wspołpracy z Happy Parrots

  Dziękuję za świetną współpracę. Bardzo cenię sobie Państwa wiedzę i doświadczenie w branży oraz wszystkie cenne porady i opinie, z których miałam przyjemność korzystać. Dziękuję również za fachową opiekę i sprawne działanie.

  Dyrektor Lingualand

  Współpracujemy z Happy Parrots w zakresie realizacji kampanii sprzedażowych Meta Ads dla naszego sklepu internetowego. Wyniki przeszły nasze najśmielsze oczekiwania, ponieważ przychody z kampanii na Facebooku w ciągu trzech miesięcy od jej startu wzrosły o ponad 2000%. Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy!

  Marketing Wisan

  Emilia Kaczmarska-Feder o współpracy z agencją marketingową Happy Parrots

  Bardzo cenimy sobie ogromne zaangażowanie oraz pasję charakteryzujące cały zespół Happy Parrots. Pomimo tego, że pracujemy dopiero kilka miesięcy już zauważyliśmy zdecydowaną poprawę w wyników sprzedażowych. Są ekspertami w tym co robią, obdarzając Klienta dużą opieką i zainteresowaniem. Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy.

  Dyrektor Projektów Quest for English

  Adrianna Wiltos o współpracy z agencją marketingową Happy Parrots

  Współpraca z Jakubem i jego zespołem kilka lat temu przebiegła super profesjonalnie i była dopasowana do potrzeb mojego sklepu. Bardzo profesjonalne podejście i super szybki kontakt. Polecam każdemu, kto szuka "kogoś od reklam" :)

  Owner Ruda Mama Tkaniny

  Mateusz Zachodni z Netii o współpracy z agencją reklamową Happy Parrots

  Po zmianach związanych z RODO na Facebooku w grudniu 2020 roku, przestałem sobie radzić z reklamą na FB. Mniej więcej od lutego rozpocząłem poszukiwania kogoś do pomocy. Pierwsze rozmowy z agencjami zakończyły się fiaskiem. W końcu któregoś wieczora trafiłem na reklamę Jakuba dotycząca tematu wyczerpujących się grup odbiorców. Artykuł przeczytałem i wpadłem w sidła reklamy:D. A tak na poważnie, napisałem na messengerze. Kuba jako pierwszy nie lał wody, nie rzucał frazesami typu „rozpoznawalność marki", co w mojej sytuacji nie miało sensu, bo pracuje w dużym telekomie. Zależy mi głównie na pozyskaniu nowych klientów. I w sumie od ponad roku udaje się to robić z sukcesem. W grudniu 2021 roku przedłużyliśmy umowę na kolejne 24 miesiące. Co ważne, sam się na to zdecydowałem i sam to zaproponowałem. Happy Parrots to nie tylko Kuba, to też Rafał, który w razie pytań odnośnie RODO odpowiada rzeczowo i doradza. Wojtek ogarniający na bieżąco moje kampanie, odpowiadający sprawnie na maile, telefony i smsy. W każdej chwili mogę z nim skonsultować osiągane wyniki lub rzucić jakiś poroniony pomysł i mi powie czy próbujemy czy nie ma sensu. No i nie można zapomnieć o Justynie, która jest świetnym grafikiem. Materiały reklamowe tworzone są niezwykle szybko. Co tu dużo mówić, moje materiały reklamowe są lepsze niż centrali ;). W skrócie: sprawny, przyjemny kontakt. Założone cele są osiągane :D. Współpraca układa się bardzo dobrze i jest rozszerzana na kolejne platformy.

  Sales Manager Netia

  Pozostałe case studies