Say hello

  Happy Parrots - Meta Business Partners & Hubspot Certified Partner

  Analiza danych Biznes

  Dlaczego Twój sklep internetowy nie sprzedaje? Oto 12 sposobów, jak to naprawić!

  Rafał Golan | 23 kwietnia, 2024

  Czy zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego mimo wszystkich starań Twój sklep online nie przynosi oczekiwanych wyników sprzedażowych? Na przestrzeni ostatnich lat, szczególnie podczas wzrostu pracy zdalnej, wiele osób decydowało się na otwarcie własnego e-biznesu. Jednak początkowe entuzjazm szybko przechodzi w frustrację, kiedy sprzedaż nie startuje. Dlaczego tak się dzieje?


  Poznaj 12 kluczowych powodów, dla których Twój sklep internetowy może nie przynosić wyników oraz sprawdzone sposoby, jak temu zaradzić, wykorzystując narzędzia marketingu internetowego.

  1. Brak spójnej strategii marketingowej

  Rozpoczęcie czy kontynuowanie działalności sklepu online bez jasno określonej strategii marketingowej to jak wyruszenie w podróż bez mapy. Planowanie działań, które pomogą Ci osiągnąć określone cele biznesowe, jest kluczowe dla Twojego sukcesu.

  2. Niewystarczająca optymalizacja SEO

  SEO, czyli optymalizacja pod kątem wyszukiwarek internetowych, jest niezbędna, aby Twój sklep był widoczny w przeglądarce np. w Google. Jeśli nie znajdujesz się w pierwszej dziesiątce wyników, prawdopodobnie tracisz wielu potencjalnych klientów.

  3. Brak działań z zakresu content marketingu

  Content marketing to nie tylko wsparcie dla SEO. To strategia budowania zaufania poprzez dostarczanie wartościowych treści, które przyciągają i angażują potencjalnych klientów. Skup się na treściach na Twojej stronie oraz wartościowych treści na Twoim blogu.

  4. Nieefektywna reklama online

  Reklama internetowa, jak Google Ads czy Facebook Ads, pozwala na natychmiastowe dotarcie do potencjalnych klientów. Bez skutecznej kampanii reklamowej, Twoje działania mogą nie przynieść oczekiwanych efektów. Rozważ inne kanały takie jak TikTok Ads.

  5. Zaniedbanie analizy konkurencji

  Zrozumienie działań konkurencji może dostarczyć cennych wskazówek, jak poprawić widoczność i efektywność Twojego sklepu. Analiza konkurencji pozwoli Ci znaleźć luki w ich strategiach, które możesz wykorzystać na swoją korzyść.

  6. Nieoptymalny proces zakupowy

  Jeśli proces zakupowy w Twoim sklepie jest skomplikowany lub długi, klienci mogą rezygnować z zakupów. Upewnij się, że proces ten jest jak najprostszy i najprzyjemniejszy dla użytkownika. Unikaj kroków w procesie zakupowych, które wydłużają zakup w Twoim sklepie.

  7. Zignorowanie mobilnych użytkowników

  Ponad połowa ruchu internetowego pochodzi z urządzeń mobilnych. Jeśli Twój sklep nie jest dostosowany do potrzeb użytkowników mobilnych, tracisz dużą część rynku.

  Zignorowanie mobilnych użytkowników

  8. Słabe CTA i nieatrakcyjne strony produktów

  CTA, czyli wezwania do działania, musi być jasne i przyciągające uwagę. Strony produktów powinny być atrakcyjne wizualnie i zawierać wszystkie niezbędne informacje, które pomogą klientowi podjąć decyzję o zakupie.

  9. Nieodpowiednie ceny i oferty

  Ceny Twoich produktów muszą być konkurencyjne, ale też pozwalać na osiągnięcie zysku. Regularna analiza rynku i dostosowanie cen do aktualnych warunków może znacząco wpłynąć na Twoje przychody.

  10. Brak zaufania i wiarygodności

  Opinie klientów i certyfikaty mogą znacząco wpłynąć na postrzeganie Twojego sklepu jako zaufanego i profesjonalnego. Zadbaj o to, aby opinie były widoczne na Twojej stronie.

  11. Niewłaściwy dobór kanałów komunikacji

  Nie każdy kanał sprzedaży będzie odpowiedni dla Twojego produktu. Znajdź te, które są najbardziej efektywne dla Twojej branży i skup się na nich.

  Niewłaściwy dobór kanałów komunikacji

  12. Brak analizy danych i modyfikacji strategii

  E-commerce jest bardzo dynamiczny. Regularna analiza wyników i dostosowywanie strategii do zmieniających się warunków jest niezbędna, aby utrzymać konkurencyjność na rynku.

  Każdy z tych punktów może być kluczem do odblokowania pełnego potencjału Twojego sklepu internetowego. Nie czekaj, zacznij wprowadzać te zmiany już dziś i obserwuj, jak rośnie Twoja sprzedaż!

  Najważniejszą częścią jest znalezienie agencji digitalowej, która rozumie Twój sklep eCommerce i której możesz zaufać.

  Właśnie dlatego jesteśmy pierwszą firmą zajmującą się marketingiem cyfrowym w eCommerce, która oferuje gwarancję na naszą pracę. Chętnie dowiemy się więcej o Twojej firmie eCommerce i porozmawiamy o tym, jak możemy pomóc.

  Dlaczego nie umówisz się na bezpłatną, niezobowiązującą konsultację?


   * Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w formularzu przez spółki Happy Parrots z siedzibą w Sławkowicach, w celu realizacji zapytania ofertowego. Więcej informacji znajduje się tutaj.

   Zostaw komentarz

   Twój adres nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Newsletter

   Zapisz się do newslettera by otrzymywać zaawansowane treści dla doświadczonych marketerów!    * Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Happy Parrots sp. z o.o informacji o aktualnościach i promocjach na podany adres e-mail. Więcej informacji w polityce prywatności tutaj