Say hello

  Happy Parrots - Meta Business Partners & Hubspot Certified Partner

  Analiza danych SEO

  Co to są backlinki i jak je zdobywać w 2024 roku?

  Rafał Golan | 23 kwietnia, 2024

  Zastanawiasz się, jak skutecznie poprawić widoczność swojej strony w wynikach wyszukiwania? SEO (optymalizacja pod kątem wyszukiwarek internetowych) to klucz, a wśród wielu dostępnych technik, budowanie backlinków odgrywa szczególnie ważną rolę. Dzięki naszym wskazówkom, przekonasz się, jak efektywnie pozyskiwać backlinki w 2024 roku.


  Czym są backlinki?

  Backlinki, czyli odnośniki zwrotne, to linki prowadzące do Twojej strony z innych witryn internetowych. Są one jak drogowskazy na autostradzie informacji, które kierują ruch na Twoją stronę, a jednocześnie informują wyszukiwarki, jak cenna i wartościowa jest Twoja treść. Google i inne wyszukiwarki traktują backlinki jako ważny czynnik rankingowy – strona, która zbiera odnośniki z różnych, autorytatywnych źródeł, jest postrzegana jako bardziej wiarygodna i wartościowa.

  Jak skutecznie zdobywać backlinki w 2024 roku?

  Budowanie silnego portfolio backlinków nie jest prostą sprawą, ale z naszymi radami, proces ten stanie się znacznie łatwiejszy:

  1. Twórz i identyfikuj treści, które zasługują na backlinki

  Podstawą każdej strategii link buildingu jest tworzenie wysokiej jakości treści, które naturalnie przyciągają uwagę i chęć udostępnienia. Czy to blogi, badania przypadków, infografiki, czy filmy – wartościowa, angażująca i informacyjna treść to fundament.

  Jak skutecznie zdobywać backlinki w 2024 roku?

  2. Obserwuj, co robią konkurenci

  Analiza działań konkurencji może dostarczyć cennych wskazówek, gdzie i jak zdobywają oni swoje backlinki. Narzędzia takie jak Ahrefs pozwolą Ci zidentyfikować te źródła i zainspirować do działania.

  3. Zastępuj zepsute linki

  Szukaj możliwości zastąpienia nieaktualnych lub nieprawidłowych odnośników na innych stronach linkami prowadzącymi do Twojej witryny. To nie tylko technika SEO, ale też sposób na budowanie relacji z webmasterami.

  4. Stawiaj na treści filarowe

  Tzw. pillar content, czyli treści, które kompleksowo omawiają dane zagadnienie i mogą być podstawą do wielu innych, bardziej szczegółowych publikacji, świetnie nadają się do zdobywania backlinków dzięki swojej wartości edukacyjnej i informacyjnej.

  Rozwijanie strategii zdobywania backlinków to proces, który wymaga czasu i zaangażowania, ale efekty w postaci lepszego pozycjonowania i większego ruchu na stronie są tego warte. Jeśli potrzebujesz pomocy w rozwoju swojej strategii SEO, nasz zespół ekspertów jest do Twojej dyspozycji!

  Zobacz także: Influencer Marketing – 5 trendów na 2024 rok

  Zostaw komentarz

  Twój adres nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Newsletter

  Zapisz się do newslettera by otrzymywać zaawansowane treści dla doświadczonych marketerów!   * Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Happy Parrots sp. z o.o informacji o aktualnościach i promocjach na podany adres e-mail. Więcej informacji w polityce prywatności tutaj